robotas gelbetojas

Autonominis robotas gelbėtojas vandenyje gali plaukti 45 km/h greičiu

Įsivaizduokite grėsmingą scenarijų: skęstate jūroje, krantas vos matyti, vos beįstengiate išsilaikyti vandens paviršiuje. Staiga pasirodo visiškai netikėtas gelbėtojas – 1,2 metro ilgio kalbantis plūduras. Neskubėkite prarasti vilties, nes tai – ne ‘paskutiniosios’ apraiška, o robotas EMILY. Kibkitės į jį, ir sėkmingai sugrįšite į krantą.

Beje, šis scenarijus nėra fantastika. EMILY (EMergency Integrated Lifesaving lanYard) robotai jau šią vasarą pradėjo patruliuoti palyginti pavojingose Malibu Zuma Beach paplūdimio pakrantėse. Iki gruodžio planuojama taip apsaugoti dar apie 25 paplūdimius. Nors šį modelį gelbėtojai valdo nuotoliniais pultais, kitų metų versija sugebės visiškai autonomiškai ir lygiai taip pat patikimai išgelbėti skęstančius žmones.

Gelbėtojui įmetus EMILY į vandenį, robotas savo sonaru pradeda skenuoti povandeninį judėjimą ir pagal priimtus duomenis bei tam tikrus judėjimo ypatumus nustato skęstančiojo vietą.

Emily robotas gelbėtojas

EMILY gali patruliuoti vienas arba pradėti savo darbą įmestas į jūrą nuo kranto, iš sraigtasparnio arba laivo

Vandens motociklo variklį primenantis mechanizmas sugeba suteikti aparatui iki 45km/h greitį netgi palyginti stipraus bangavimo metu. Plūduras prie nukentėjusiojo atsiduria maždaug 6 kartus greičiau nei gelbėtojas žmogus. Robote integruota vaizdo kamera perduoda jo matomą vaizdą į krantą, o per specialius garsiakalbius krante likę gelbėtojai gali nuraminti nelaimę patyrusį asmenį ir nurodyti, kaip naudotis šiuo plūduru.

 

robotas gelbėtojas

EMILY sonaru nustato skęstančiojo buvimo vietą ir nuplaukia link jo 45km/h greičiu

“Autonominė versija komercinėje rinkoje pasirodys jau ateinantį pavasarį. Prognozuojama jo kaina – apie 3500 dolerių”, teigia robotą sukūrusios JAV kompanijos “Hydronalix” vadovas Tony Mulliganas. Tiesa, jis perspėja, jog greta roboto patyręs gelbėtojas-žmogus vis vien bus reikalingas. “Daugelis gelbėtojų praleidžia visą gyvenimą vandenyne, bandydami suprasti visus jo ypatumus. Tokios patirties kompiuteriui perduoti mes kol kas negalime. Tuo tarpu mes neturime sonarų”, sako EMILY testavimą atlikęs Zuma paplūdimio gelbėtojas Brandonas Chapmanas. Kaip šis išradimas veikia žiūrėkite video naujienos pabaigoje.

http://www.vandensmoto.lt/wp-content/uploads/2010/06/robotas-gelbetojas.jpghttp://www.vandensmoto.lt/wp-content/uploads/2010/06/robotas-gelbetojas-150x150.jpgMindaugasNaujienosRobotas gelbėtojas
Įsivaizduokite grėsmingą scenarijų: skęstate jūroje, krantas vos matyti, vos beįstengiate išsilaikyti vandens paviršiuje. Staiga pasirodo visiškai netikėtas gelbėtojas - 1,2 metro ilgio kalbantis plūduras. Neskubėkite prarasti vilties, nes tai - ne 'paskutiniosios' apraiška, o robotas EMILY. Kibkitės į jį, ir sėkmingai sugrįšite į krantą. Beje, šis scenarijus nėra fantastika. EMILY...