Elektra varomas vandens motociklas

Elektra varomas vandens motociklas – Eco1

JAV kompanija “EcoWatercraft” sukūrė ir sėkmingai išbandė elektrinį vandens motociklą – Eco1. Po metus trukusių testavimų ir tobulinimų, Eco1 motociklus tikimasi pristatyti rinkai jau 2010-aisiais.

Mintis sukurti visiškai elektrinį vandens motociklą kilo triatlonininkui Barrett Taylor. Per vienas “geležinio žmogaus” plaukimo varžybas, gelbėtojų vandens motociklų išskirtos išmetamosios dujos, susimaišiusios su vandeniu, keletą atletų privertė pasijusti blogai. Norėdamas užtikrinti, kad tokie nutikimai nepasikartotų, Barret 2008-aisiais subūrė inžinierių komandą pirmojo visiškai elektrinio vandens motociklo gamybai. Pagrindinis jų tikslas buvo sukurti pilnai elektra varoma vandens motociklą, kuris visiškai neterštų gamtos, bet tuo pačiu būtų greitas, manevringas, tylus ir patogus naudojimui.

Įprasti vandens motociklai nėra užsitarnavę geros reputacijos. Visų pirma dėl skleidžiamo triukšmo, antra – kad ir kokios naujausios technologijos būtų įdegtos motocikle, vidaus degimo variklis vistiek teršia aplinką.

Eco1 tai vandens motociklas iš išorės nieko neišsiskiriantis nuo jums įprastų. Tačiau visi panašumai čia ir baigiasi. Vietoje vidaus degimo variklio įmontuotas elektrinis, kuris yra toks tylus, kad vienintelis skleidžiamas triukšmas plaukiant yra vandens čiurlenimas. Kompanija teigia, jog motociklas gali pasiekti 50 mph greitį, o be to elektros variklis pasižymi tuo, kad kiekvienu momentu trauka ir akseleracija yra stabili. Pilnai įkrauta ličio jonų elektros baterija atlaiko 3 valandas dinamiško plaukimo. Ne gana to, gamintojai dar tikisi padidinti baterijos “ištvermę”.

Prekybai planuojama pateikti du modelius – prabangią luxury versiją, kainuojančią apie 30 000$ ir gebančią pasiekti 50 mph greitį, bei bazinę – šiek tiek lėtesnę 40 mph versiją (10 000$).

MindaugasNaujienos
JAV kompanija 'EcoWatercraft' sukūrė ir sėkmingai išbandė elektrinį vandens motociklą - Eco1. Po metus trukusių testavimų ir tobulinimų, Eco1 motociklus tikimasi pristatyti rinkai jau 2010-aisiais. Mintis sukurti visiškai elektrinį vandens motociklą kilo triatlonininkui Barrett Taylor. Per vienas 'geležinio žmogaus' plaukimo varžybas, gelbėtojų vandens motociklų išskirtos išmetamosios dujos, susimaišiusios su vandeniu,...
vandensmoto.lt