Asmenys, norintys įsigyti naują ar naudotą pramoginį laivą ir ketinantys jį tiekti Lietuvos rinkai (norintys registruoti ar naudoti), turi įsitikinti, kad pramoginis laivas turi:

  • Gamintojo lentelę (angl. Builder’s plate)
  • CE ženklą (angl. CE mark)
  • Identifikavimo numerį (angl. Craft identification number)
  • Instrukciją (angl. Owner’s manual)
  • Atitikties deklaraciją (angl. Declaration(s) of conformity).

Šis reikalavimas netaikomas pramoginiams, tarp jų ir nebaigtiems statyti, laivams, jeigu jie buvo ES rinkoje iki 1998 m. birželio 16 d., bei asmeniniams laivams (vandens motociklams), jeigu jie buvo ES rinkoje iki 2005 m. gruodžio 31 d., bei pakabinamieji varikliai, jeigu jie buvo ES rinkoje iki 2005 m. gruodžio 31 d , bei dvitakčiai kibirkštiniai uždegimo varikliai, jeigu jie buvo ES rinkoje iki 2006 m. gruodžio 31 d..

Gamintojo lentelė

Kiekvienas į Lietuvos rinką patenkantis pramoginis laivas privalo turėti gamintojo lentelę (Builder’s plate). Joje turi būti pažymėtas gamintojas (Manufacturer‘s name), laivo projektavimo kategorija (Boat design category), maksimalus leistinas žmonių skaičius (Maximum persons capacity), gamintojo rekomenduota maksimali apkrova, gamintojo rekomenduojamas žmonių skaičius, kurį laivas suprojektuotas vežti, europinės atitikties CE ženklas ir identifikavimo numeris.

Gamintojo lentelės pavyzdys su paaiškinimu:

Identifikavimo numeris

Visi laivai turi būti pažymėti laivo identifikavimo numeriu (Craft identification number CIN), kuris yra vienetinis ir skirtas būtent tam laivui. Laivo identifikavimo numeryje nurodyta: šalis, kurioje buvo pagamintas laivas, gamintojo kodas, serijos numeris, pagaminimo mėnuo, metai, modelio metai.

Naudotojo instrukcija

Kiekviena nauja transporto priemonė privalo turėti gamintojo išleistą naudojimo instrukciją, kurioje skelbiama informacija apie saugų transporto priemonės naudojimą. Joje taip pat turėtų būti informacija apie laivo įrangą.

Atitikties deklaracija

Tai yra dokumentas (priedas), patvirtinantis, kad laivas atitinka nustatytus reikalavimus. Tai svarbus dokumentas, norintiems transporto priemonę naudoti ne tik šalies viduje, kadangi kitų ES šalių narių įgalioti atstovai gali pareikalauti šio dokumento.

MindaugasNaujienosAtitikties deklaracija,CE ženklas
Asmenys, norintys įsigyti naują ar naudotą pramoginį laivą ir ketinantys jį tiekti Lietuvos rinkai (norintys registruoti ar naudoti), turi įsitikinti, kad pramoginis laivas turi: Gamintojo lentelę (angl. Builder’s plate) CE ženklą (angl. CE mark) Identifikavimo numerį (angl. Craft identification number) Instrukciją (angl. Owner’s manual) Atitikties deklaraciją (angl. Declaration(s) of conformity). Šis reikalavimas netaikomas pramoginiams, tarp...
vandensmoto.lt