Banglente su varikliuViena keisčiausių plaukimo priemonių išrastų per pastaruosis kelis metus greičiausiai pretenduoja tapti motorizuota banglentė – powerski. Kas tai per daiktas? Trumpai tariant, išradėjai sumanė į banglentę įmontuoti variklį. Yra įvarių gamintojų užiimančių motorizuotų banglenčių (powerski) gamyba, bet populiariausios kompanijos “Power Ski International” banglentės pavadinimu “JetBoard”

“JetBoard” pasiekia 64 km/h greitį. Apginkluotas vandens turbina ir trimis pelekais apačioje “JetBoard” manevringumu negali prilygti jokia kita vandens ar sausumos transporto priemonė. Įveikdamas posūkius vairuotojas patiria iki 6g jėgą, kuri prispaudžia jį prie lentos ir leidžia atsigulti kone horizontaliai. Be to, “JetBoard” galima naudoti kaip paprastą banglentę ir “gaudyti” bangas. O jei esate ekstremalas, neatsisakysite ir šuolių bangomis.

“JetBoard” yra 2,54 metrų ilgio ir 75 kg svorio, todėl legvai telpa mažame sunkvežimyje arba ant automobilio stogo. Nebūtinas joks specialus transportas ar priekaba. Užtenka vieno žmogaus pernešti lenta nuo transporto priemonės iki vandens.

Lenta valdoma 122cm ilgio pusiau lanksčia vairavimo rankena. Rankenoje išdėstyti start/stop jungikliai, nykščiu reguliuojamo akseleratoriaus rankenėlė ir apsaugos rakto tvirtinimo vieta.

JetBoard kūrėjai panaudojo begales technologijų. Patentuotas 2-taktų, vieno cilindro, 330 cm3 darbinio tūrio variklis išvystantis 45 AG sveria vos 20 kg. Visas “banglentės” vidus yra kruopsčiai suplanuotas. 10 litrų kuro bako, turėtų užtekti 4 valandoms. Kadangi 75% lentos visada būna po vandeniu, reikėjo pasirūpinti variklio skyriaus sandarinimu. JetBoard panaudota pripučiama sandarinimo sistema užtikrinanti, kad vanduo nepatektų į variklio skyrių. Panaši technologija naudojama F18 nakintuvuose, erdvėlaiviuose ir povandeniniuose laivuose.

https://www.vandensmoto.lt/wp-content/uploads/2009/01/motorizuota-banglente-1024x681.jpghttps://www.vandensmoto.lt/wp-content/uploads/2009/01/motorizuota-banglente-150x150.jpgMindaugasNaujienosBanglentė
Viena keisčiausių plaukimo priemonių išrastų per pastaruosis kelis metus greičiausiai pretenduoja tapti motorizuota banglentė - powerski. Kas tai per daiktas? Trumpai tariant, išradėjai sumanė į banglentę įmontuoti variklį. Yra įvarių gamintojų užiimančių motorizuotų banglenčių (powerski) gamyba, bet populiariausios kompanijos 'Power Ski International' banglentės pavadinimu 'JetBoard' 'JetBoard' pasiekia 64 km/h greitį....
vandensmoto.lt