samba vandens motociklas

Kol vieni gamintojai į vandens motociklus deda naujausias technologijas, o maksimalų greitį didina montuodami vis galingesnius variklius, kiti – sumažina jį iki minimumo ir atsisako visų nereikalingų svorių. Puikus pavyzdys – Samba vandens motociklas.

Šiandien vandens motociklai skirtsomi į dvi klases – sėdimus ir stovimus. Sėdimieji vandens motociklai sukurti komfortiškam plaukiojimui. Jie dažniausiai būna kelių sėdimųjų vietų, todėl rekreacinėje rinkoje jie yra labai populiarūs.

Stovimas vandens motociklas

Stovimieji motociklai būna mažesni už sėdimuosius, pasižymintys geresniu valdymu ir skirti įvairiems triukams vandenyje atlikti. Dėja net ir paprasčiausi triukai su jais reikalauja daugybės treniruočių valandų. Šių motociklų su vairuotoju svorio centras yra pakankamai aukštai, dėl to reikia nemažai fizinių jėgų ir ištvermės manevruojant su juo vandenyje. Šios priežastys apriboja stovimų vandens motociklų rinka tik profesionalų ratui.

Su šia mintimi Samba kūrėjai sukonstravo vandens motociklą sujungiantį neįtikėtiną manevringumą su ergonomiška ir komfortiška platforma. Šį motociklą sunku priskirti kuriai nors iš anksčiau minėtų klasių, nes skiriasi tiek valdymo ypatumai, tiek vairuotojo sėdesena. Motociklo sėdimoji dalis sukurta taip, kad vairuotojas greitai galėtų keisti sėdėjimo poziciją – nuo pusiau pritūpusios lenktyinių pozos iki atpalaiduojančios sėdėsenos.

Unikalios formos korpusas garantuoja puikų pasukamumą ir stabilumą staigiuose posūkiuose. Samba svorio centras svyruoja tarp vairuotojo pečių linijos ir vairo. Toks svorio centras leidžia vairuotojui su motociklu išdarynėti įvairiausius triukus nereikalaujat daug fizinių pastangų.

Samba vandens motociklasSamba X5 PWC

Kitas šio “mažylio” pranašumas tai svoris. Samba sausasis svoris yra vos 90 kg. Galite pamėginti įsivaizduoti ir palyginti jų su naujuoju Sea-Doo GTX iS svoriu – 430 kg. Nereikia būti fizikos genijui tam, kad suvokti kaip papildomi svoriai įtakoja motociklo manevringumą ir akseleraciją vandenyje.

Dėl tokio palyginus mažo svorio Samba vandens motociklo galios ir svorio santykis prilygsta 250AG sėdimąjam vandens motociklui, o manevringumas ir akrobatinės galimybės – stovimąjam. Su 80 arklio galių Kawasaki varikliu Samba vandens paviršių skruodžia 65mph(105kmh) greičiu.

Samba kurėjai yra isitikinę, kad jie sukūrė vandens motociklą, kuriam reikalinga visai nauja klasė. Prireiks dar šiek tiek laiko kol “free-style” sportininkai pilnai jį įvaldys ir pademonstruos dar niekur nematytus akrobatinius triukus. Jei ateityje būtų rengiamos tokių vandens motociklų varžybos, jos turėtų būti vandens sporto akvivalentas Formulės-1 varžyboms. Didelis greitis, manevravimas tarp plūdurų, bei šuoliai virš vandens turėtų atrodyti įspudingai bei prikaustančiai. MindaugasNaujienos
Kol vieni gamintojai į vandens motociklus deda naujausias technologijas, o maksimalų greitį didina montuodami vis galingesnius variklius, kiti - sumažina jį iki minimumo ir atsisako visų nereikalingų svorių. Puikus pavyzdys - Samba vandens motociklas. Šiandien vandens motociklai skirtsomi į dvi klases - sėdimus ir stovimus. Sėdimieji vandens motociklai sukurti komfortiškam...
vandensmoto.lt