Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • event jau ivyko.

Vandens formulių F2 Europos čempionatas Kupiškyje

2017 rugpjūčio 18 - 2017 rugpjūčio 20

F2 cempionatas Kupiškis

Kupiškio mariose rugpjūčio 18-20 dienomis vyks F4 klasės sportinių katamaranų ir F2 Europos čempionato varžybos.

Čempionatą sudaro keturios lenktynės, kurių rezultatai bus sumuojami, o čempionu taps daugiausia taškų surinkęs pilotas. Kupiškyje varžysis dauguma lenktynininkų, kurie lenktyniavo F2 Pasaulio čempionato Kauno etape. Kadangi šį kartą išvysime svečius iš Rusijos, laukia dar didesnė konkurencija. Lietuvą atstovaus Edgaras Riabko, kuris Kaune užėmė aukštą trečią vietą.

Kartu su F2 Europos čempionatu vyks ir F4 pasaulio čempionato finalinis III etapas, o čempionas paaiškės būtent Kupiškyje. F4 čempionate dalyvauja du Lietuvos atstovai – Paulius Stainys ir Virgilijus Gedrimas.

Programa

Sportininkai su savo technika į Kupiškį atvyksta penktadienį, rugpjūčio 18 d. Todėl jau penktadienį vaizdingoje vietoje ant Kupiškio marių kranto atsidarys kempingas, kuris bus visai šalia trasos. Lankytojai laukiami jau nuo penktadienio, kurie čia galės apžiūrėti sportinę techniką ar patys išbandyti dvivietę vandens formulę.

Šeštadienį prasidės treniruotės ir įskaitiniai F2 ir F4 klasių plaukimai. Lemiamus plaukimus išvysime sekančią dieną – sekmadienį. Būtent sekmadienį Kupiškyje ir paaiškės Europos F2 čempionas.

Detalią renginio savaitgalio programą paskelbsime vėliau.

Bilietai

Išankstinius dviejų dienų bilietus galima įsigyti Bilietai.lt už 10 eurų. Renginio metu bilietai brangs ir bus parduodami tik renginio vietoje. Vaikai iki 10 metų įleidžiami nemokamai.

Varžybų trasos konfigūracija

F2 varžybos kupiškyje

Apie Formule-2

F2 klasės motorlaiviai turi uždarą anglies puošto korpusą, kuris dėl savo konstrukcijos yra labai manevringas ir leidžia dideliu greičiu įveikti staigius posūkius. Motorlaiviai pasiekia 180 km/val. greitį. Plaukiant tokiu greičiu vos 500 kg. sveriantis motorlaivis kone skrieja virš vandens, vandenį siekdamas tik sraigtu.

F2 motorlaivių pilotai turi būti gerai fiziškai pasiruošę, nes posūkiuose jie patiria dideles perkrovas – G jėgas. Pavyzdžiui plaukiant 150 km/h greičiu ir darant 90 laipsnių posūkį pilotas patiria 4,5 G perkrovą, beveik tą patį, ką patirią sausumos Formulės-1 bolidų pilotai – 5 G.
Pagal reikalavimus visi F2 klasės motorlaiviai privalo turėti tokį patį, 2 taktų Mercury V6 2.5 litro variklį, kuris generuoja apie 200 arklio galių. Motorlaivio korpuso minimalus ilgis ribojamas iki 4,8 m, o masė su pilotu turi būti ne mažesnė nei 513 kg. Pagal savo masės ir galios santyki motorlaiviai prilygsta superautomobiliams.

F2 vs F1. Kokie skirtumai?

F1 klasės motorlaivių korpusai yra identiški F2 klasės motorlaiviams. Skirtumas tas, kad Formulėje-1 naudojamas dvigubai galingesnis – 400 ag variklis, kuris leidžia pasiekti net 240 km/h greitį.

Festivalis „Stichijos“

Vandens formulių Europos čempionatas taps festivalio „Stichijos“ dalimi. Pernai šis festivalis Kupiškio marių Uošvės liežuvio saloje vyko pirmą kartą, renginį aplankė 4 tūkst. žmonių. Šiemet festivalio erdvė Uošvės liežuvio saloje bus suskirstyta į keturias zonas – Vandenį, Orą, Ugnį ir Žemę. Kiekviena zona skirta atitinkamai stichijai, jose vyks kūrybinės dirbtuvės, meninės akcijos, parodos, įvairios pramogos, vaišės.

F2 Kupiškyje Stichijos festivalis

Šeštadienio vakarą vainikuos į sceną vienas po kito kilsiančios Lietuvos ir užsienio muzikos žvaigždės, o pabaigoje išvysime šventinį fejerverką.

http://www.vandensmoto.lt/wp-content/uploads/2017/06/F2-kupiskis-1024x596.jpghttp://www.vandensmoto.lt/wp-content/uploads/2017/06/F2-kupiskis-150x150.jpgMindaugas
Kupiškio mariose rugpjūčio 18-20 dienomis vyks F4 klasės sportinių katamaranų ir F2 Europos čempionato varžybos. Čempionatą sudaro keturios lenktynės, kurių rezultatai bus sumuojami, o čempionu taps daugiausia taškų surinkęs pilotas. Kupiškyje varžysis dauguma lenktynininkų, kurie lenktyniavo F2 Pasaulio čempionato Kauno etape. Kadangi šį kartą išvysime svečius iš Rusijos, laukia dar...

Informacija

Pradžia:
2017 rugpjūčio 18
Pabaiga:
2017 rugpjūčio 20

Organizatorius

F2Lithuania asociacija
Interneto svetainė:
http://www.f2lt.lt/