Pradžia Forumai Laivyba Vandens motociklais bus galima plaukioti tik keturiuose Šalies vandens telkiniuose

Šioje temoje yra 16 atsakymų, 7 dalyviai, ją paskutinį kartą atnaujino  IPONE prieš 8 m. 11 mėn..

Rodoma 15 įrašų - nuo 1 iki 15 (viso: 17)
 • Autorius
  Įrašai
 • #247

  Mindaugas
  Keymaster

  Sveiki, Sukūriau atskira temą diskusijai apie naujuosius aplinkosaugos draudimus, pagal kuriuos vandens motociklais galima plaukioti tik keturiuose vandens telkiniuose: Baltijos jūroje, Kauno hidroelektrinės tvenkinyje, Elektrėną tvenkinyje ir Alaušio ežere. Informacijos šaltiniai: Vandens motociklais bus galima plaukioti tik keturiuose šalies vandens telkiniuose Dzūkijos ežeruose nebeliks vandens motociklą[/URL] Skaitant komentarus, akivaizdu, kad dauguma visuomenės šiuos draudimus palaiko. Turbūt dėl to nėra ko stebėtis, nes požiūris į šį sportą ir pramogą visuomet buvo neigiamas..

  #1124

  IPONE
  Participant

  Laba diena,

  Pagal naujų Sąlygų nuostatas – vandens motociklais plaukioti draudžiama visuose vandens telkiniuose, išskyrus šių Aplinkosaugos sąlygų priede nurodytuose vandens telkiniuose pagal šiame priede nustatytas sąlygas.
  Atkreipiame dėmesį, kad nuo šio navigacijos sezono, vandens motociklais galima plaukioti tik keturiuose šalies vandens telkiniuose – Baltijos jūroje, Kauno hidroelektrinės tvenkinyje, Elektrėnų tvenkinyje ir Alaušo ežere.
  Pagrindinis vandens motociklų poveikis vandens telkiniui ir pakrančių ekosistemoms yra variklio ir motociklo slydimo vandens paviršiumi (ypač per bangas) keliamas triukšmas, sklindantis tiek ore, tiek ir vandenyje, išmetamosios dujos, vibracija ir bangos, avarinis naftos produktų ir/ar akumuliatoriaus rūgščių išsiliejimas į vandenį. Vandens motociklai varomi vandens turbinos, kuri sukelia vandens pliūpsnius (hidrosmūgius) ir sūkurines sroves, kurių poveikis jaučiamas net keleto metrų gylyje (ypač litoralėje ar sekliose įlankose), o Dysnų ež. vidutinis gylis tik 3 metrai. Atkreipiame dėmesį, kad tarpusavyje susisiekiantys Dysnų ir Dysnykščio ežerai patenka į Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ PAST teritoriją „Dysnų ir Dysnykščio apyežerių šlapžemių kompleksas“ (plotas 4017 ha, ES kodas LTIGNB004), įsteigtą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004-04-08 nutarimu Nr. 399, skirtą išsaugoti ES svarbos didžiųjų baublių (Botaurus stellaris), griežlės (Crex crex) populiacijas, taip pat kitas ES svarbos rūšis: nendrinę lingę (Circus aeruginosus), pievinę lingę (C.pygargus) (2 p), švygždą (Porzana porzana). Teritorijoje peri 11 Lietuvos RK paukščių rūšių. Veiklą šioje saugomoje teritorijoje reglamentuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004-03-15 nutarimas Nr. 276 „Dėl Bendrųjų buveinių ar paukščių apsaugai svarbių teritorijų nuostatų patvirtinimo“ (2 priedas), greta kitų reikalavimų ribojantis plaukiojimą motorinėmis ir burinėmis vandens plaukiojimo priemonėmis.
  Jei vandens telkiniai nepatenka į saugomas teritorijas, savaeigių plaukiojimo priemonių plaukiojimas reglamentuojamas pagal Sąlygų II sk. nuostatas.

  Pagarbiai,
  Laura Stumbrienė
  Vandenų departamentas
  Vandenų išteklių ir normatyvų skyrius
  Vyr. specialistė
  Tel.: +370 5 266 2706
  El. paštas: l.stumbriene@am.lt

  #1125

  IPONE
  Participant

  Reikia suprasti ir gerbti kiekvieno mūsų vienas ar kitas pramogas, o komentatoriai visada pasižymėjo dideliais rašybos sugebėjimais ir aštriu liežuviu 🙂

  #1126

  kimi
  Participant

  Gyvenant ubagu ir pavyduoliu visuomeneje, kurioje vyrauja tik dedziu is seimo nebaudziamumo principas kad ir ka jie bedarytu, tai tokie istatymu pakeitimai tampa naturaliu reiskiniu,nes likusi visuomenes dalis kaip bebutu gaila yra avinu banda kuriai nori ar nenori viskas nuleidziama is virsaus. Tai gal viena karta reikia pakovot uz savo teises, mes mokame uz kura kruvas babkiu, tech apziura, priekabos draudimas ir viskas nx suniui as uodegos eina! Hebra WTF?
  Tai krepsini tegul irgi uzdraudzia nes gal babyte Brone nuo kamuolio bumsejimo miegot negali!?
  Ir baikit pavydet kad kazkas geriau gyvena…Peace 😉

  #1127

  IPONE
  Participant

  Dviratininkai susibūrė prieš liemenes dienos metu ir kitus neaiškiai reglamentuotus punktus. Gal ir mes pajudam ?

  #1128

  kimi
  Participant

  Ok judam! kas judes, kur judantis? Minciu kaip judet 😀 Tomai kaip kalbejom, ar buvai?

  #1129

  Edas
  Narys

  Nu jo 😮 kuo toliau tuo gražiau.

  #1130

  IPONE
  Participant

  Dar giliau pasidomejus sužinojom kad tai netik galioja vandens mocam, bet visiem savaeigiems laivams. mes tik mažas lašas jūroj, nes su šiuo įstatymu gaunasi uždrausta žvejyba vidaus vandenyse su laivais. Žodžiu jie turi ka veikti ir be mūsų nusiskundimų. Užsakovai Lietuva, o ne Europa, tad ka patys sugalvojom patys ir galim koreguoti ir atkeisti. Tik tikriausiai teks ministrui pasikeisti kad kažkas įvyktų 🙂 Štai č¨ia praitos vasaros analizė http://vanduo.gamta.lt/files/SPP_galutine_atsakaita_-_2012-06-07_FINAL.pdf

  #1131

  IPONE
  Participant

  Margio ežeras – vandens telkinys su sodybomis ir poilsio namais tankiai užstatytomis pakrantėmis. Nors bendruomenės skundą dėl plaukiojimo galingomis SPP ar vandens motociklais negauta (nemaža dalis sodybas Margio pakrantėse turinč¨ią žmonią turi ir katerius ar vandens motociklus), tikėtina, kad kartais kyla problemą tarp plaukiotojų ir ramesnio poilsio paežerėje ieškanč¨ių žmonių. Plaukiojimas tokiame siaurame vandens telkinyje galingesnėmis SPP, o ypač¨ vandens motociklais, tikrai turėtų trukdyti poilsį SPP neplaukiojantiems prabangių pakrantės poilsio namų sveč¨iams.

  skundu negauta, taciau tiketina kad kyla problemu 🙂 auksiniu minciu rinkinys…

  #1133

  Tomas
  Narys

  Nagrinejant istatyma – kyla mintys, kad naujai isikurusiai federacijai truksta tik tapti pripazintai ir tuomet sportininkai gales treniruotis ir daugiau telkiniu nei tie 4. nes istatyme kai kur leidziama plaukioti savaeigems transporto priemonems o Vandens motociklas priskirtas prie savaeigiu.

  #1134

  IPONE
  Participant
  #1135

  Edas
  Narys

  Tai jei plaukioti nuo birzelio 21 galima tai gal ir technikene padarom nuo birzelio 21 iki tarkim spalio (uz 4men) o ne uz metus 180lt 😀

  #1138

  IPONE
  Participant
  #1139

  darius14
  Participant

  Manau, kad bet kuriuo atveju reiktu kreiptis į A.M kaip bendruomenei .siekiant nors kelis vandens telkinius atmušti iš jų, be to nemanau, kad draudimas buvo uždėtas išanalizavus vandens telkinių padėtį ir situacija tegu detalizuoja kodėl šitame ar kodėl kitame vandens telkinyje negalima, va jau Mariose yra kitaip. Tiesiog taip buvo paprasčiau. Tai gi atkovojus nors dar vieną v.telkinuką jau būtų linksmiau

  #1147

  Garis666
  Participant

  Kaip suprantu vandens telkinius kuriuose galima plaukioti vandens motociklais (ir kitais laivais) reglamentuoja 2014-04-28 Aplinkos ministro įsakymas Nr. D1-338 Aplinkos sąlygos plaukioti vandens telkiniuose… Priede, kaip čia visi ir rašo, yra nurodyta kad vandens motociklais galima plaukioti 4-iuose vandens telkiniuose. Bet dar, pačiam įstatyme yra toks punktas:
  3. Aplinkosaugos sąlygose nustatyti apribojimai plaukiojimo priemonėms netaikomi:
  3.3. vidaus vandens keliuose, išskyrus vandens kelius, esančius ežeruose, kurie yra
  valstybinių parkų ir valstybinių draustinių teritorijose.

  Pagal jį išeitu kad vidaus vandenų keliuose motociklais plaukiuoti galima, nes šio įstatymo apribojimai netaikomi vidaus vandenų keliuose?

Rodoma 15 įrašų - nuo 1 iki 15 (viso: 17)

Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.

Mindaugas
Pradžia › Forumai › Laivyba › Vandens motociklais bus galima plaukioti tik keturiuose Šalies vandens telkiniuose Šioje temoje yra 16 atsakymų, 7 dalyviai, ją paskutinį kartą atnaujino  IPONE prieš 8 m. 11 mėn.. Rodoma 15 įrašų - nuo 1 iki 15 (viso: 17) 1 2 → Autorius Įrašai 2014 balandžio 14 @ 8:20 #247 MindaugasKeymaster Sveiki, Sukūriau atskira temą...