Laivų paradas 2014 m., Uostadvaris / Foto: Nemuno deltos regioninis parkas

Laivų paradas 2014 m., Uostadvaris / Foto: Nemuno deltos regioninis parkas

Nemuno deltos regionas – tai vandenų kraštas: čia ošia Kuršių marių vandenys, čia į marias su gausybe atšakų įteka didžiausia Lietuvos upė – Nemunas. Be to, kasmet šią teritoriją aplanko potvyniai. Nuo senų laikų pamariečiai statė venterines valtis ir kurėnus, kurie padėdavo jiems išgyventi šiame sąnašynų ir nederlingos žemės krašte. Dabartiniais laikais sunku būtų atrasti gyventoją, kuris neturėtų laivelio, kuriuo galėtų susisiekti su kaimynu ar iš vandens svečiui parodyti nepakartojamą pamario grožį. Turime didelę mažųjų verslinės žūklės laivų bazę, turistus aptarnaujančius laivus. Deltos vandenyse matome tiek ištaigingų burinių, tiek motorinių jachtų flotiles. Keli modernūs mažųjų laivų uostai pilni laikomų pramoginių katerių.

Todėl 2014 m. gegužės 24 d. 12.00 kviečiame visus į Nemuno deltos regioninio parko direkcijos organizuojamą pirmąjį laivų paradą Nemuno deltoje, vyksiantį Uostadvario vidaus vandenų uoste. Sieksime „Ilgiausios laivų virtinės“ rekordo.

Pirmąjį laivų paradą sveikins intriguojantis Vėtrungių kelio projekto koncertas „Menų laivas atplaukia“.

Šventės metu mėgausimės saule, vėju, laivų plazdančiomis burėmis, skanausime sushi su šviežia marių žuvimi, paragausime ir šviežių austrių atkeliavusių tiesiai iš Bretanės. Kviečiame plaukiojimo priemonių turėtojus prisijungti prie ilgiausios laivų virtinės ir būti įamžintiems Lietuvos rekordų knygoje.

Visus, kurie susiję su laivais ar žuvies gaminiais ar žvejyba, taip pat kviečiame dalyvauti renginyje. Uoste jums bus skirta vieta, kur galėsite save pristatyti. Maloniai laukiame renginio rėmėjų.

Būtina išankstinė registracija. Renginio organizatorius: Nemuno deltos regioninio parko direkcija, renginio partneriai: Tradicinių ir istorinių laivų asociacija, Šyšos kaimo bendruomenė, Šilutės kultūros ir pramogų centras.

Smulkesnė informacija telefonu : 8441 75050; 8 647 26719 arba el. paštu: a.jakstaite@nemunodelta.lt, svetainėje: www.nemunodelta.lt

Akimirkos iš įvykusio laivų parado (atnaujinta 2014-05-27)

https://www.vandensmoto.lt/wp-content/uploads/2014/05/paradas.41.aktua_resize-1024x536.jpghttps://www.vandensmoto.lt/wp-content/uploads/2014/05/paradas.41.aktua_resize-150x150.jpgMindaugasNaujienosKuršių marios,Laivų paradas,Nemunas,Nemuno delta,Uostadvaris
Nemuno deltos regionas – tai vandenų kraštas: čia ošia Kuršių marių vandenys, čia į marias su gausybe atšakų įteka didžiausia Lietuvos upė – Nemunas. Be to, kasmet šią teritoriją aplanko potvyniai. Nuo senų laikų pamariečiai statė venterines valtis ir kurėnus, kurie padėdavo jiems išgyventi šiame sąnašynų ir nederlingos žemės...
vandensmoto.lt