sdd

Pagal naująją tvarką vidaus vandenyse plaukiojantiems pramoginiams laivams ir vandens motociklams kasmetinė techninė apžiūra būtų nebeprivaloma.

Susisiekimo ministerija inicijuoja Vidaus vandenų transporto kodekso nuostatų pataisas, kurios pramoginių laivų savininkams, laivus eksploatuojantiems tik vidaus vandenyse panaikintų prievolę atlikti kasmetinę laivo techninę apžiūrą.

Tokiu būdu pramoginių laivų ir vandens motociklų savininkams sumažės administracinė bei finansinė našta – nereikės mokėti valstybės rinkliavos už techninę apžiūrą ir pristatyti laivų į techninei apžiūrai skirtą vietą.

Pataisa galiotų pramoginiams laivams, kurie yra eksploatuojami tik vidaus vandenyse (marios, ežerai upės). Pataisa negalėtų pasinaudoti tie, kurie su laivu vykdo komercinę veikla arba plaukioja Baltijos jūroje. Tokių laivų savininkai ir toliau privalės vadovautis šiuo metu galiojančia tvarka. Išimtis numatyta tik vandens motociklams – jiems techninė apžiūra liktų neprivaloma net plaukiojant jūroje.

Tiems kuriems naujoji tvarka yra nepriimtina siekiama palikti galimybę techninės apžiūros patikrinimą atlikti savanoriškai pagal dabartinė tvarką – laivą pristatant į techninės apžiūros punktą ir susimokant techninės apžiūros mokesti.

Šiuo metu motorinių pramoginių laivų privalomos techninės apžiūros kaina priklauso nuo variklio galingumo ir svyruoja nuo 18 iki 47 eurų. Apžiūrą vykdo Lietuvos saugios laivybos administracija. Apžiūros metu įvertinama laivo techninė būklė ir tinkamumas plaukioti:

  • korpuso hermetiškumas ir jo tvirtumas;
  • variklio tvarkingumas ir jo darbo tolygumas;
  • laivo įrangos tinkamumas darbui,
  • gelbėjimo, priešgaisrinių, signalinių priemonių, avarinio inventoriaus komplektavimas ir tinkamumas;
  • stovumo, nepaskandinamumo, keliamosios galios duomenų, keleivių susodinimo ir skaičiaus atitikimas vidaus vandenų laivybos taisyklėms ir šios tvarkos reikalavimams.

Jei techninis laivo stovis tinka plaukiojimui, išduodamas techninės apžiūros talonas, kuris galioja metus ir jį privalu turėti plaukiojant laive.

Dabartinė tvarka numato, kad techninė apžiūra turi būti privaloma visoms motorinėms transporto priemonėms. Tai reiškia, jei irklinei valčiai techninės apžiūros nereikia, ant jos užkabinus, kad ir pačio mažiausio galingumo variklį, techninė apžiūra tampa privaloma. Tuo ypatingai nepatenkinti žvejai mėgėjai, kurie savo mažas motorines valteles kasmet priversti pristatyti į nustatytas techninės apžiūros vietas. Be to, dažnai tokių valtelių apžiūra vykdoma kone fiktyviai – inspektoriai išrašo naują techninės apžiūros aktą ir paima pinigus.

Lietuvos vidaus vandenų laivų registre įregistruota apie 18000 motorinių pramoginių laivų ir apie 1250 vandens motociklų. Iš 18000 motorinių pramoginių laivų navigacijos laikotarpiu eksploatuojama apie 6000 techniškai tvarkingų laivų, iš kurių apie 5000 laivų plaukioja tik vidaus vandens telkiniuose, o dar apie 1000 laivų plaukia ir į jūros pakrančių vandenis. Todėl pataisa potencialiai galėtų pasinaudoti apie 5000 pramoginių laivų savininkų.

Naująją tvarką tikimasi parengti iki metų pabaigos. Įgyvendinus šią naujovę, Lietuvos saugios laivybos administracijos prioritetu pramoginės laivybos srityje bus saugios laivybos kontrolė vidaus ir pakrančių plaukiojimo rajonuose.

MindaugasNaujienosLietuvos vidaus vandenys,Saugios laivybos administracija,Techninė apžiūra
Susisiekimo ministerija inicijuoja Vidaus vandenų transporto kodekso nuostatų pataisas, kurios pramoginių laivų savininkams, laivus eksploatuojantiems tik vidaus vandenyse panaikintų prievolę atlikti kasmetinę laivo techninę apžiūrą. Tokiu būdu pramoginių laivų ir vandens motociklų savininkams sumažės administracinė bei finansinė našta – nereikės mokėti valstybės rinkliavos už techninę apžiūrą ir pristatyti laivų į...
vandensmoto.lt