Formulės-2 varžybos Zarasuose

Lietuvoje pirmą kartą vyks Formulės-2 motorlaivių Europos čempionatas

Rugpjūčio 14 – 16 dienomis,  Zaraso ežere bus galima išvysti unikalų reginį – vyks Formulės-2 klasės motorlaivių Europos čempionatas. Toks renginys Lietuvoje vyks pirmą kartą.

Tarptautinė motorlaivių asociacija (UIM) oficialiai pranešė, kad 2015 metų Formulės-2 (F2) klasės motorlaivių Europos čempionatas vyks Lietuvoje, Zaraso ežere. Varžybose dalyvaus stipriausi sportininkai iš visos Europos. Tarp jų bus ir lietuvis – Edgaras Riabko.

Lietuvos sportininkas Edgaras Riabko pirmą kartą šioje klasėje debiutavo praėjusių 2014 metų pasaulio čempionate ir užėmė 14-ą vietą. Tai ekstremalios ir pavojingos varžybos kadangi sportiniai kateriai skrieja dideliu greičiu arti vienas kito, o juos valdantys pilotai sėdi uždaroje kapsulėje, kuri riboja matomumą. Lenktynėse varžosi apie 20 sportininkų ir dažniausiai nei vienos lenktynės neapsieina be didesnių ar mažesnių incidentų, dėl ko užsienyje šios varžybos pritraukia minias žiūrovų.

Nuo pat F2 lenktynių pradžios šis sportas yra pasiglemžęs ne vieną sportininko gyvybę. Ypatingai šio sporto pradžioje, kai motorlaivių saugumas dar nebuvo tiek pažengęs kiek dabar.

E.Riabko ir jo F2 motorlaivis

E.Riabko ir jo F2 motorlaivis

Apie Formule-2

F2 klasės motorlaiviai turi uždarą anglies puošto korpusą, kuris dėl savo konstrukcijos yra labai manevringas ir leidžia dideliu greičiu įveikti staigius posūkius. Motorlaiviai pasiekia 180 km/val. greitį. Plaukiant tokiu greičiu vos 500kg sveriantis motorlaivis kone skrieja virš vandens, vandenį siekdamas tik sraigtu.

F2 motorlaivių pilotai turi būti gerai fiziškai pasiruošę, nes posūkiuose jie patiria didelias perkrovas – G jėgas. Pavyzdžiui plaukiant 150 km/h greičiu ir darant 90 laipsnių posūkį pilotas patiria 4,5 G perkrovą, beveik tą patį, ką patirią sausumos Formulės-1 bolidų pilotai – 5 G.

Pagal reikalavimus visi F2 klasės motorlaiviai privalo turėti tokį patį, 2 taktų Mercury V6 2.5 litro  variklį, kuris generuoja apie 200 arklio galių. Motorlaivio korpuso minimalus ilgis ribojamas iki 4,8 m, o masė su pilotu turi būti ne mažesnė nei 513 kg. Pagal savo masės ir galios santyki motorlaiviai prilygsta superautomobiliams.

Yra ir galingesnė F1 motorlaivių klasė. F1 ir F2 motorlaivių korpusai yra identiški. Vienintelis skirtumas tarp F1 ir F2 motorlaivių yra variklis – F1 klasės motorlaiviai turi 400 AG variklius, leidžiančius pasiekti 240km/h greitį.

Europos F2 formulės motorlaivių čempionato programą ir detalesnę informaciją rasite renginių skiltyje.

https://www.vandensmoto.lt/wp-content/uploads/2015/07/formules-2-cempionatas-zarasuose-c.jpghttps://www.vandensmoto.lt/wp-content/uploads/2015/07/formules-2-cempionatas-zarasuose-c-150x150.jpgMindaugasNaujienosEdgaras Riabko,F2 motorlaivių čempionatas,Formulė ant vandens,Zarasai
Rugpjūčio 14 - 16 dienomis,  Zaraso ežere bus galima išvysti unikalų reginį - vyks Formulės-2 klasės motorlaivių Europos čempionatas. Toks renginys Lietuvoje vyks pirmą kartą. Tarptautinė motorlaivių asociacija (UIM) oficialiai pranešė, kad 2015 metų Formulės-2 (F2) klasės motorlaivių Europos čempionatas vyks Lietuvoje, Zaraso ežere. Varžybose dalyvaus stipriausi sportininkai iš visos Europos....
vandensmoto.lt