Pradžia Forumai Laivyba Laivavedžio pažymėjimas iki 8 kW laivams bus nereikalingas (neoficialu)

Šioje temoje yra 0 atsakymų, 1 dalyvis, ją paskutinį kartą atnaujino  Mindaugas prieš 8 m. 4 mėn..

Rodomas 1 įrašas (viso: 1)
 • Autorius
  Įrašai
 • #2325

  Mindaugas
  Keymaster

  Jau kuris laikas sklando gandai, kad ateinančiais 2016 metais nebereikės laivavedžio kvalifikacijos pažymėjimo laiveliams, kurių variklio galingumas neviršija 10 ag.

  Kadangi ta tema nepavyko rasti jokios oficialios informacijos uždaviau šį klausimą Lietuvos saugios laivybos administracijai, kurie pateikė atsakymą:

  Laba diena,
  nuostata, kad kvalifikacijos dokumentai privalomi motorinių pramoginių laivų, kurių variklių galingumas daugiau kaip 8 kW (10,8 AG) ir kurie plaukioja Lietuvos Respublikos vidaus vandenyse, vidaus vandenų keliuose, tarptautinės reikšmės vidaus vandenų keliuose, laivavedžiams, yra teisės akto projekte, kuris dar tik svarstomas Susisiekimo ministerijoje. Tiksli įsigaliojimo data bus nustatyta, kai teisės aktą patvirtins susisiekimo ministras, tai bus ne anksčiau kaip 2016 m. gegužės 1 d.

  Pagarbiai,
  LSLA

  Taigi, lieka laukti žinių ar įstatymo projektas bus patvirtintas ir nuo kada jis įsigalios. Motociklistams tas žinoma vienodai šviečia 🙂 Tai turėtų būti aktualu guminių valčių ir kitų mažų laivelių savininkams.

  O šiaip džiugu, kad pagaliau inicijuojami laivybos tvarką supaprastinantys ir sveika logika grįsti įstatymai. Čia verta prisiminti Susisiekimo ministerijos inicijuotą pataisą pagal, kurią vidaus vandenyse plaukiojantiems laivams techninė apžiūrą būtų neprivaloma.

Rodomas 1 įrašas (viso: 1)

Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.

Mindaugas
Pradžia › Forumai › Laivyba › Laivavedžio pažymėjimas iki 8 kW laivams bus nereikalingas (neoficialu) Žymos: Lietuvos saugios laivybos administracija Šioje temoje yra 0 atsakymų, 1 dalyvis, ją paskutinį kartą atnaujino  Mindaugas prieš 8 m. 4 mėn.. Rodomas 1 įrašas (viso: 1) Autorius Įrašai 2015 gruodžio 9 @ 22:00 #2325 MindaugasKeymaster Jau kuris laikas sklando gandai, kad ateinančiais...